Yol hiç bitsin istemiyoruz ya; hiç bir şeyi çok istemiyeceksin bu dünyada. Olan oluyor ve Allahtan belamı buluyorum. Tatlı talı yata kalka virajlarımı alırken bir sol sert virajdan çıkışta düzlüğü görüp sonunda görünen sağ viraja kadar kapatayım gazı diyorum. Tam gazı almış 85-90 km hıza çıkmışken bir anda GS'ten ııyyykkkkk vıyyykkk diye sesler geliyor. Bakıyorum kontrol paneline bir anda herşey yok oluyor. Tam geri geldi göstergeler derken hareket halindeki motor 1600 metre yükseklikte zirveye 8-10 km kala haşırt diye stop ediyor. Basıyorum tık bile yok. ne yapsam nafile G.T gibi kalıveriyorum dağ başında. Biraz sonra arkadan Kaan geliyor ve yapacak şey yok kalıdık gittiiiiiii.

Sorun çıkarmayan motoru ile Öğünen Kaan

İşte bundan sonrası tam macera. Kaan daha 6 aylık cillop gibi motorumla dalga geçince tüm ukalalığımla ''olum BMW bu bak benim europlus garantim var ben şimdi Borusanı arar hallederim diyorum. Bereket telefon canavar gibi çekiyor. Ama ben Borusanın adı gibi boru olduğunu ne bileyim? Cibiliyetsiz herifler. Anlatıyorum durumu, dedikleri laf özetle şu EuroPlus garanti sadece Türkiye sınırlarında geçerliymiş. Siz başınızın çaresine bakın sınırdan içeriye girince gerisini onlar halledeceklermiş. Ulan ben dağ başındayım sınır benden 1250 km uzakta. **************** bu EuroPlus'ın Eurosu Mecidiyeköyden ipsalaya kadar mı avrupa oluyor 20.000 euro ver motor al aldığın cevaba bak diyor, ve kalite standartları gereği kaydedilen telefon konuşmamızın sonuna kadar analarından başlayıp tüm yakın akrabalarına dek sürecek kısa bir ziyaretten sonra telefonu suratına kapatıyorum. Bu arada Kaan Halime gülmekten yerdeki taşları falan yiyor....
Hemen Yannis'i arıyorum. Motorun modeli motor şasi nosu ve plakasını aldıktan sonra 5 dakika içinde beni arıyor ve aldığı bilgileri BMW'nin o bölgedeki servisine verdiğini acil yol yardımının tarif ettiğimiz bölgeye yarım saatte ulaşacağı müjdesini veriyor.
Ahanda dananın kuyruğunun koptuğu an. Bu dakikadan sonra ben Kaan'a kahkahalarla güleceğim. Neden derseniz tam 25 dakika sonra uzaktan bir x5 jeep görünüyor. Kaan, 'yok lan bu gelen olamaz bu ancak dağ evine giden sosyetiklerden biridir'' diyor ben de ya buysa Kaan? diye soruyorum. Diyor ki eğer buysa yo yo düşünmek istemiyorummmm :wink: Veeeee aynen alet dörtlüleri yakıp yanımıza yanaşıyor.

Alet tam teşekküllü bir teknoloji harikası içinde her türlü alet edevat var ve aynı şekilde hizmet veren 25 adet acil yarım X5'inden 21 cisi. Alın size hizmet alın size medeniyet. Gelin bir de bizim Borusan'a bakın. Allah belalarını versin başka söz bulamıyorum.

Önce test cihazını sonra Aküyü bağlayarak sorunu buluyor ve 10 dakika içerisinde sorun ortaya çıkıyor. Bu seri üretilen modellerin akülerinde bu problem varmış tüm BMW ler avrupada geri çağırılıp aküleri yeni versiyonla değiştirilmiş. Tabii Borusan böle bişey yapmamış. Orada aldığımız servis ve yardımseverlik görülmeye değerdi. Bende yanımda türkiye den getirdiğim lokumları adamlara hediye ettim. Bu arada bana 95 euro karşılığında 2 yıl boyunca ücretsiz yol yardımını kapsayan bir paket önerdiler. Hemen kabul ettim ve bir iki kağıt imzalayarak paramızı ödeyip paketimizi satın aldık. Haa ayrıca akü de yeni versiyonu ile garantiden ücretsiz olarak değiştirildi. Bu arada aldığım hizmeti kıskanan Kaan'la şöyle bir dialog yaşıyoruz:

AHMET: Abi ne diyosun bu işe hı? Suzuki de var mı böle hizmetler?
KAAN: Ne diyecem be bir X5 geldi popon kalktı. Benim dağ başında suzukim bozulsa Japonyadan Helikopter gelirdi olum.
AHMET: EE hadi bi bozup deneyelim o zaman Japonya'dan helikopter mi geliyo yoksa Hindistandan TATA mı bakalım.
KAAN: Sittir lan ben otele gidiyorum ne b.k yersen ye..
AHMET: Bebek katili APO asılmalı
KAAN: Manyaksın sen olum normal değilsin.
AHMET: TATA'ya selam sölersin
KAAN: Allah belanı versin
AHMET: Cümlemizin

ve Kaan giderrrrrrr

Kalan yolumuzu da tamamlayarak sosyetik dağımızdaki otelimize vardık. Burası gerçekten bir cennet. İşte otelimizin içi dışı ve Elati bölgesinden kareler: